Jdi na obsah Jdi na menu
 


SINGAPUR

 V roce 2006  jsem se byla podívat na toto krásné místo. Tak se s vámi chci podělit o můj celkový dojem:-) Základní informace o Singapuru si najděte například na http://www.wikipedia.cz

Cesta do Singapuru trvala dohromady i s přestupem ve Frankurtu (Německo)  13 hodin. Zprvu jsem se strašně obávala, že se cestou u nudim a začnu chytat křeče do zadku, ale letadlo z Frankfurtu bylo moc pohodlné. Dala jsem si panáka Bailyes a celou cestu jsem prospala.

PŘÍJEZD: nestačila jsem se divit! Myslela jsem si, že jsem v ráji. Pohled na letiště byl něco neuvěřitelnýho. Všude koberce, všechno se lesklo a všude živé barevné květiny. Nikde ani kousek špíny jako tomu bylo ve Frankfurtu.

Na letiště pro nás přijel minibus, který nás vezl do hotelu. Nestačila jsem se opět opravdu divit. Všechno se lesklo včetně budov, mrakodrapů, mostů zdobených barevnými řetězci květin, chodník myli saponátem

Na hotel jsem si nemohla stěžovat měla jsem nádherný výhled na ostatní mrakodrapy, na pokoji dostupnost všeho na co si člověk vzpomene. Snídaně byla podáváná podle anglické čili jsem neodolala a museli si zobnout slaninky vajíček apod. taky jsem se vždycky slušně přežrala, takže představa celodenního chození po Singapuru mě celkem děsila, ale nakonec jsem byla jako vždy ohromená.

Tolik čistoty, milých lidí, klidu, přírody, dobrého jídla..

DOPRAVA

Metro: metro v Singapuru je naprosto odlišné od toho našeho. Příjde vám jako kdyby jste byli tak o 50 let v budoucnosti.

Double deckers

ano double deckers nejezdí jenom v Londýně, ale i v singapuru. Cestu si můžete zpříjemnit koukáním na plazmovou televizi a horko vám určitě nebude. Budovy, dopravní prostředky jsou klimatizované.

Zoo: určitě stojí se do této zoo podívat. Naleznete zde jakákoliv zvířata. Celé zoo je ve formě procházky lesa. Nejzajímavější pro mě byli opice ( každá dělala něco jinýho dokonce jsem byla svědkem opičí masturbace což mě úplně dorazilo :-D )ač dávám přednost šelmám a také jízdě na slonech.  

sentosa: sentosa je ostrov patřící k singapuru, který vypadá přesně jako vystřižený z obrázku. Bílá pláž palmy..je tam taky nejjižnější bod asie. také tu naleznete muzeum, kde se dozvíte něco z historie. O objevení singapuru, válce..podvodní svět, kde jedete po eskalátoru kolem různých ryb. Za prohlídku stojí žraloci, mořská kráva, mořský anděl..je tady taky socha merliona ( vyhlídka).zátoka, kde se můžete koupat s delfíny nebo žraloky. Musíte se ale objednat půl roku dopředu. Já se koupala s delfíny. Nezapomenutelný zážitek.

V singapuru jsem si taky užila podvečerní deště. Vůbec mi nevadili, protože byli moc příjemný jako ve sprše:-)

když navštívíte poznáte vše sami.

ceny v singapuru jsou proti našim opravdu směšné. Levná elektronika, oblečení, jídlo..pro nás je drahé mitsubishi pro ně škodovka:-D

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Palmove listy

(Livia, 30. 10. 2008 13:10)

ahoj,rada by som ti na vymenu poskitla svoje sukromne vestenie s palmovych listov.navstivila som nadiho osbone http://www.sibyla.estranky.cz/clanky/clanky-o-mne/vestba-od-sri-shuka-nadi-interpreta